Заява про застосування термінів позовної давності ЗРАЗОК

Боїтесь, щоб вам не правильно оформили позивну заявку до суду? Чи ніколи не бачили її в очі, та бажаєте дізнатись як виглядає позовна заява до суду зразок чи приклад вам потрібен?
Не проблема! Ми підготували приклад заяви про застосування термінів позовної давності.
Але для початку про терміни позовної давності.

Який термін позовної давності?

Відповідно до статті 256 ЦК України позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Згідно зі статтею 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Статтею 258 ЦК України для стягнення неустойки (штрафу, пені) застосовується спеціальна позовна давність строком в один рік.

Перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила (частина перша статті 261 ЦК України).

Зразок позовної заяви до суду про застосування термінів позивної давності

Завантажити зразок позовної заяви до суду про застосування термінів позивної давності

Зразок позовної заяви до суду про застосування термінів позивної давності

Заяву про те що пройшов термін позовної давності може бути поставлено у відзиві на позов або у вигляді окремого письмового клопотання, що відповідає вимогам процесуального законодавства.

Для того щоб грамотно оформити позовну заяву рекомендуємо звертатись до професіоналів своєї справи ( юристів чи адвокатів ). Не рекомендуємо самостійно починати готувати позивну заяву. На сайті представлений приклад, для ознайомлення та загального розуміння, як виглядає ця заява.

Бажаємо вам ніколи не зустрічатись у судді :)

Рейтинг
( 6 оцінок, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: