eSIM в Україні у Kyivstar, Vodafone, Lifecell

Що таке eSIM?

eSIM – це вбудована в пристрій електронна SIM-карта. Символ «e» означає «embedded» (вбудована). Має розміри всього 5 на 5 міліметрів і впаяна прямо в материнську плату пристрою (смартфона, планшета, смарт-годинника чи іншого пристрою) в момент його виготовлення. При цьому eSim має таку ж функціональність, як і звичайна SIM-карта.

eSIM по суті є багаторазовою SIM-картою, яка не прив’язана ні до одного оператора. Через налаштування пристрою можна перемикатися між операторами і тарифами без зміни фізичної SIM-карти.

Сервіс вже працює в більш ніж 90 країнах світу (за станом на кінець 2018 року). На даний момент підтримується НЕ усіма мобільними операторами.

Коли буде eSIM у Kyivstar ?

У Київстар говорять, що для впровадження сервісу eSIM необхідні зміни в діючому законодавстві, а також суттєві інвестиції в поточну інфраструктуру. Тому запуск даної технології залежить, в основному від того, чи будуть такі інвестиції економічно обгрунтовані кількістю користувачів.
На жаль, сьогодні кількість пристроїв з eSIM в Україні – незначне. До того ж, функціонал eSIM не має підтвердження по надійності інформаційної безпеки. Ці питання дуже важливі в епоху впровадження нових сервісів, особливо фінансових (наприклад, при використанні онлайн-банкінгу).
Якщо ситуація зміниться, Київстар обов’язково розгляне можливість впровадження цієї технології для своїх абонентів.

Коли буде eSIM у Lifecell ?

На питання, щодо eSIM до представника Lifecell, відповідь дуже коротка “Відносно ESim інформації ніякої не надходило.”

Коли буде eSIM у Vodafone ?

Як і в попереднього оператора, відповідь коротка і незмінна “На даний момент інформації що до e-sim немає.”

Чи чекати на eSIM у 2019 чи 2020 роках ?

З відповіді кожного оператора зрозуміло, що у 2019 році eSIM не з’явиться у їхніх мережах. Припускаємо, що аналогічно у 2020 році цей продукт не запуститься від українських операторів.
Безперечно eSIM – це наше майбутнє, але воно не настане відразу. Подивіться на свій телефон зараз, у нього все ще є фізична SIM-карта або навіть дві, і вона йому все одно знадобиться, коли ви передасте його своїм дітям, іншим членам родини або вирішити просто продати, щоб купити новий.

Рейтинг
( 5 оцінок, середнє 5 з 5 )
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: