Заява на відпустку зразок

Відповідно до ст.45 Конституції, усім громадянам України гарантується право на відпустку, щоб відпочити і набратись нових сил. Багато виникає питань, щодо умов надання, термінів, порядку та інших питань у зв’язку із відпустками. По-перше усі питання, які пов’язані з відпусткою регламентуються КЗпП України, Законом № 504 та іншими законодавчими актами. А на питання, як правильно складається заява на відпустку, на один день, за свій рахунок чи на дітей? Коли очікувати на відпускні? За який час до відпустки писати заяву? На ці та інші питання ми відповімо у цій статті. Заява на відпустку зразок – представляємо вашій увазі до ознайомлення:

Згідно Закону про відпустки, який ми згадували вище, право на відпочинок гарантується громадянам, що перебувають у трудових правовідносинах із суб’єктами господарювання любої форми власності, а також громадянам, що виконують свої функції за трудовими договорами.

Які бувають відпустки?

  • щорічні, які поділяються, в свою чергу, на основні, додаткові (якщо мають місце шкідливі умови праці, особливі умови праці, тривалість і таке інше);
  • додаткові у період навчань;
  • додаткові – особам, що піклуються про неповнолітню дитину або дитину з інвалідністю 1 групи;
  • для підготовки у змаганнях;
  • соціальні;
  • у зв’язку із вагітністю, після пологів;
  • для догляду за малюком, допоки йому не виповниться 3-х років;
  • при усиновленні дитини;
  • за власний рахунок.
  • Зразок заяви на щорічну оплачувану відпустку

    Кожен працівник може розраховувати на щорічну оплачувану відпустку, яка оплачується працедавцем і дається співробітникам на термін не менше 24 календарних днів за справедливо відпрацьований календарний рік. Є випадки коли законодавство дозволяє надавати працівникам оплачувану відпустку тривалістю більше 24 днів. Для прикладу, особи які не досягли повноліття, та особам з першою та другою групами інвалідності відпустка може надаватись на 30 днів. Щорічну відпустку можна брати частинами, тобто по декілька днів, але основна перерва повинна бути обов’язково не меншою ніж 14 днів.
    А також важлива інформація для нових співробітникам, коли ви тільки влаштувались на нову роботу, розраховувати можете на відпочинок після 6 місяців роботи.
    Заявка на відпустку зразок:
    ЗРАЗОК ЗАЯВИ НА ОПЛАЧУВАНУ ЩОРІЧНУ ВІДПУСТКУ

    Зразок заяви на відпустку з подальшим звільненням

    Якщо ви вирішили звільнятись і перед цим піти у відпустку, це не проблема! Адже у ст.3 Закону № 504/96-ВР прописана така можливість для працівника. Покидаючи свою організацію співробітник може за письмовою заявою, і взяти собі для омріяного відпочинку нереалізовані відпускні дні (ВАЖЛИВО! це правильно не відноситься до випадків, коли звільнення відбувається через порушення трудової дисципліни) або з можливістю отримати грошову вартість відпусток (ст. 24 Закону № 504), які він не використав.

    В такому разі, останній робочий день, на цьому місці праці, стає останній день відпустки. Якщо працівник йде через закінчення терміну дії трудового договору, але при цьому час відпустки виходить за період дії цього договору, працівнику також дається право на відпустку, а останній робочий і відпускний дні також збігаються.

    з подальшим звільненням

    Заява на відпустку зразок у зв’язку з вагітністю та пологами

    Згідно чинного законодавства України для жінок передбачена можливість отримання відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами. Цей відпочинок надається працівницям за їх заявою, а їх тривалість може бути різним:

  • 126 календарних днів, з яких 70 календарних днів до пологів, та 56 після пологів (70 якщо вагітність багатоплідна або було ускладнення пологів).
  • 180 календарних днів, якщо лікарняний лист виданий з 27-го тижня вагітності (майбутня матуся належить до категорії постраждалих від аварії на ЧАЕС), з яких 90 днів до пологів, та 90 опісля.
  • Відпустка за вагітністю та пологами надається працівниці повністю, але при цьому не береться до уваги кількість відпускних днів, які працівниця використовувала до народження дитини.
    Заява на відпустку виглядає так:

    у зв'язку з вагітністю та пологами

    Заява на відпустку зразок за доглядом за дитиною

    До того моменту коли дитина не досягла трьох річного віку матері чи іншим родичам надається можливість взяти відпустку за доглядом за дитиною. Ця відпустка може бути використаною частково чи повністю, і не тільки мамою дитини, адже за доглядом за дитиною у відпустку може піти бабуся, дідусь та навіть батько, а також опікун чи інший родич.

    Під час такої відпустки по догляду за дитиною, співробітник не втрачає свою посаду і робоче місце. Відповідно не переривається стаж і період роботи за спеціальністю. Винятком служить призначення дострокової пенсії.

    Цей документ можливо складати у довільній формі, тому надаємо приклад:

    за доглядом за дитиною

    Заява на відпустку зразок без збереження зарплати

    Співробітник має можливість на два види відпусток за власний рахунок: в обов’язковому порядку та за згодою сторін (ст. 25 та ст. 26 закону України «Про відпустки»). За календарний рік працівник може скористатись таким видом відпустки не більше 14 діб.

    Заява на відпустку за власний рахунок – зразок:

    Заява на відпустку зразок без збереження заробітної плати

    Оплата за відпустку

    Якщо відпустка оплачувана, тоді винагорода/відпускні повинні виплачуватись не пізніше, ніж за три днів до початку відпустки. Якщо працівник звільняється, тоді роботодавець повинен виплатити увесь не використаний обсяг відпустки.

    Відпочивайте зі задоволенням і повертайтесь з новими силами до своєї роботи.

    Щастя Вам!

    З повернення до робочих процесів вам може знадобитись:
    Зразок акту виконаних робіт

    Рейтинг
    ( 7 оцінок, середнє 5 з 5 )
    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: